Skiareál Monínec

Předávání nových strojů je pro nás vždycky významný den. Má v sobě něco slavnostního a zároveň hravého. Ze všeho nejvíce se nejspíš podobá oslavě narozenin. Sejdou se přátelé, dobře se baví a předávají si dárky. Další takový den jsme zažili dvacátého šestého září. To jsme do Skiareálu Monínec přivezli zcela nový stroj – PistenBully 400 4F. 

Drobný orientační návod pro ty, kdo v tomto areálu ještě nebyl. Skiareál Monínec se nachází na Javorové skále nedaleko města Sedlec-Prčice. Je to asi sedmdesát kilometrů na jih od Prahy. Je to dobře vybavený, moderní sportovně-relaxační areál, který je v plném provozu jak v zimě, tak v létě.

Stroj PistenBully 400 4F je v mnoha ohledech výjimečný. Tak například, je to první stroj dodaný do České republiky, který splňuje nejnovější emisní normu Tier 4F. Má výkon 400 PS a využívá pokročilou technologii SCR. Aby bylo možné rolbu využívat nejen pro úpravu, ale i pro převážení sněhu, je navíc vybaven i speciálním přídavným zařízením – nakládací lopatou. Ta se může ke stroji připojit místo čelní radlice.

Samotné předávání stroje jsme přizpůsobili významným změnám, které na Monínci právě probíhají. V září nainstalovala firma Technoalpin na místní sjezdovky zcela novou technologii na výrobu technického sněhu. Ten může být nyní vyráběn v kontejnerech za plusových venkovních teplot.  Na Monínci proto mají v plánu spustit první sjezdovku už koncem měsíce října. Z tohoto důvodu jsme složení a kompletaci nového stroje PistenBully 400 4F provedli přímo na sjezdovce. Stroj jsme nastavili tak, aby mohl ihned po nastříkání první vrstvy technického sněhu vyjet na plochu a začít pracovat.

Novou rolbu jsme předávali panu Jaroslavu Krejčímu, výkonnému řediteli Skiareálu Monínec. Na fotografiích z montáže můžete vidět dva naše servisní techniky Luboše Luxe a Jana Rouse a také budoucí osádku tohoto stroje - řidiče Jiřího Jindráka a Romana Pecha.