Area Šamorín, s.r.o.

V pátek 16. 3. jsme předávali jednoosou sekačku Reform 747 v Šamoríně. Město leží v Podunajské rovině na Žitném ostrově, na břehu Dunaje při vodním díle Gabčíkovo. Přestože žije ve městě bezmála 13 tis. obyvatel, tak už nezbývá moc lidí na údržbu zeleně, protože v tomto regionu je vysoká zaměstnanost. Donedávna zde parta lidí z údržby zeleně sekala méně přístupné lokality křovinořezy.

Při obchodní návštěvě ve firmě Area Šamorín, s.r.o., která se stará o údržbu zeleně v Šamoríně tato otázka nedostatku lidí vyvstala. Obchodní zástupci Reform, Vlado Winter a Norbert Havran při společném jednání s ředitelem společnosti panem Jozefem Nagy navrhli řešení. Místo party lidí s křovinořezy používat profesionální stroj, který bezpečně zastane tuto práci.  A tak se také stalo.

V pátek náš servisní mechanik Pavol Belan přivezl v servisním dodávkovém voze do Šamorína novou sekačku Reform 747 vybavenou mulčovacím adaptérem o pracovním záběru 700 mm. Tento užší adaptér byl vybrán z důvodu ideální průchodnosti při sečení mezi keři a stromy.

Přestože ten den zrovna pršelo, tak si sekačku převzal a k plné spokojenosti vyzkoušel vedoucí mechanizace firmy Area Šamorín, s.r.o. pan Jozef Czafik.