České středohoří

27.6. jsme předávali v malebné kopcovité krajině severních Čech jednoosý nosič nářádi Reform 747 s bohatým příslušenstvím. Noví uživatelé si tento stroj vybrali pro jeho jednoduchou obsluhu a hlavně velmi snadnou a rychlou výměnu nářadí. Nejvíce budou využívat prstovou žací lištu pro sečení trávy. Pro sušení sena využijí obraceč/shrnovač píce. S přípravou půdy pro pěstováním zeleniny jim pomůže půdní fréza a hrobkovač. Rotační brány budou využívány pro tvorbu ideálního povrchu při zakládání nových trávníků. A nakonec pro kvalitní údržbu trávníku využijí srpovou travní sekačku.

Když už si pořídili adaptéry pro práci s půdou i travním porostem, tak poslední adaptér, na který padla volba, je zametací stroj se zásobníkem na sběr nečistot. Tento adaptér bude využíván na odmetání sněhu z cestiček v zimě, ale také prachu a nečistot z parkoviště a přístupových cest. Byli jsme všichni velmi mile překvapeni, jak si tento adaptér na zametání poradil i s prachem z podlahy v dřevovýrobě.

Byl to dlouhý den, i díky dlouhé cestě, ale veškeré předání a uvedení stroje s příslušenstvím do provozu dopadlo na jedničku a odměnou byla spokojenost nových uživatelů, kteří se už velmi těší, co jim nový stroj ušetří práce a času.