Zábřeh na Moravě

Poslední červnový pátek dostávaly ve školách děti vysvědčení a my jsme předávali v malé vesničce u Zábřehu na Moravě nový Reform Metrac H7RX s příslušenstvím soukromému zemědělci.

Při příjezdu kamionu se stroji nás nový majitel uvítal slovy, proč tak velký kamion. Ale když jsme odplachtovali a sám viděl nový stroj Reform a čtyři kusy adaptérů, tak byl sám velmi překvapený jak vypadá tento soubor strojů naskládaných na ložné ploše nákladního automobilu.

Však jsme také společně vybrali pořádné adaptéry pro Reform H7RX. Čelně nesený mulčovač KUHN PRO 210 s možností reverzního chodu rotoru o pracovním záběru 2,1 m. Čelně nesená žací lišta KUHN GMD 2820F Compact o pracovním záběru 2,8 m. Pro sušení sena čelně nesený obraceč/shrnovač píce Reform BR250/4 a v neposlední řadě hydraulicky sklopný kontejner pro nakládání a převoz různého materiálu Rosensteiner Kendo 200E.

Vše jsme úspěšně složili a dali jsme se do předávání. No co o tom povídat. Trvalo to vlastně celý den. Ne, že by se to nedalo stihnout rychleji, ale nový majitel se nemohl nabažit nových strojů, a tak jsme společně znovu a znovu vše prolézali, prohlíželi, zkoušeli ovladače a kochali se pohledem na tu zářící červenou řadu adaptérů v letním slunci v pozadí s novým Metracem H7RX.

Bylo na první pohled vidět, že jsme novým majitelům způsobili obrovskou radost a myslím, že jsme také uspěli na jedničku.