Skiareál Špindlerův Mlýn - Horní Mísečky

Další premiéru jsme zažili 5.prosince ve Skiareálu Špindlerův Mlýn na Horních Mísečkách. Společnost Melida, a.s. jako první objednala do ČR stroj nové generace PistenBully 600 Park EU5. První stroj této nové generace, který překročil hranice ČR, směřoval na Horní Mísečky do nadmořské výšky 1200 m.
Přesto, že zůstává označení stroje PistenBully 600, jedná se o generačně zcela nový koncept stroje. Při vývoji tohoto stroje bylo využito 16 patentů a jako první rolba na světě splňuje emisní normu EU5.

Na první pohled jsou viditelné změny v kokpitu stroje. Nové provedení joystiku umožňuje ovládat intuitivně 4 funkce radlice současně a pomocí tlačítek na joystiku se ovládají také funkce frézy a podle výbavy také stopařů nebo navijáku. Veškeré provozní údaje jsou zobrazovány pomocí piktogramů na velkém terminálu s barevným dotykovým displejem.

Oproti předchůdci došlo k navýšení výkonu o 6 PS a ke snížení hmotnosti stroje, což zaručuje optimální měrný výkon 31,79 kg/kW a nižší spotřebu paliva. Objem palivové nádrže ale vzrostl z 275 l na 300 l.

Přestože ve zdejším areálu mají již 3 starší stroje řady PistenBully 600 a 600 SCR, zabralo zaškolení na nový stroj více času. Na první pohled působí množství tlačítek a kontrolek, že ovládání bude velice složité, ale není tomu tak. Po praktickém odzkoušení zjistíte, že je vše řazeno velice logicky a ovládání terminálu přes dotykový displej je v podstatě jednoduché. Správný grif získáte po najetí prvních motohodin.  Na Horních Mísečkách budou s novým  strojem jezdit řidiči pan Josef Vrhel a Radim Šolc.