Mega Plus Janské Lázně - Černá Hora

Další nový stroj PistenBully 600 W EU5 upravuje od 18.12. 2018 sjezdové tratě na Černé hoře v areálu MEGA PLUS Janské Lázně. Tento stroj je vybavený systémem SNOWsat. Na displeji v kokpitu má řidič neustále k dispozici informace o výšce sněhové pokrývky pod rolbou, o tom, které plochy sjezdovky jsou již upraveny. Za mlhy a špatné viditelnosti má řidič rolby k dispozici přesné informace, např. kde se nachází hydranty pro zasněžování, sněhová děla nebo další rolby.

Právě společnost MEGA PLUS se jako první v ČR rozhodla pro instalaci systému SNOWsat. Tento systém je instalován již v desítkách lyžařských areálů po celém světě.  Přináší výrazné úspory při výrobě technického sněhu a také úspory nafty a času při rolbování. Celkový potenciál úspor provozních nákladů lyžařského areálu dosahuje až 15%. 

Nový stroj dostali na starost rolbaři Štěpán Vlček a Martin Kyncl, kteří po zaškolení rolbu vyzkoušeli na sjezdovce. Jelikož mají zkušenosti s mnoha typy roleb, potěšilo nás jejich jednoznačné ocenění možností nové rolby a intuitivního ovládání. Možnost ovládat joystikem čtyři funkce pohybu současně jim umožňuje pracovat s radlicí jako nikdy dříve. Také práce s navijákem je díky možnosti automatické regulace tažné síly navíjení podstatně jednodušší. Na barevné dotykové obrazovce lze nastavovat plynule citlivost a rozsahy jednotlivých funkcí a tak si každý řidič může nastavit ovládání tak, aby mu to ideálně vyhovovalo.