Horská chata Univerzity Karlovy Patejdlova bouda - Špindlerův Mlýn

Předvánoční dárek na Patejdlovu boudu do Špindlerova Mlýna nadělila Správa budov a zařízení Univerzita Karlova v Praze. Nový stroj PiBu 100 SCR předal 18. prosince 2018 servisní ředitel společnosti TopKarMoto Jan Kosek, servisní mechanici Ondřej Michalička a Michal Resl. Stroj  jsme přivezli už ustrojený na pásech a tak jeho skládání a kompletace byla mnohem snažší a rychlejší.

Stroj převzal pan Doležal, který je správce na Patejdlově boudě, za Univerzitu Karlovu pan Kulátor.  PistenBully 100 SCR bude využíván na Patejdlově boudě k přepravě osob a nákladu, ale také bude upravovat malou sjezdovku, která nebyla zatím upravována.  Doposud byl na Patejdlově boudě využíván stroj Lavina.

Servisní mechanik Ondřej Michalička zaškolil obsluhu stroje pana Doležala. První jízdu jel Ondra a pak už si nový stroj převzal do rukou a vyzkoušl pan Doležal, který byl nadšený, a o stroj, jeho obsluhu a možnosti  se velmi zajímal.

Pan Doležal, který žije s manželkou na Patejdlově boudě už 12 let, byl výborný hostitel a připravil si pro nás pohoštění. Předání stroje proběhlo za velmi příjemné předvánoční atmosféry.