PistenBully 600 Park Polar

Uprostřed pravého zimního sněhového přídělu jsme předávali 17. ledna 2019 na centrálním parkovišti na Klínovci nový stroj PistenBully 600 Park Polar. A bylo to opravdu správně načasované. Termín předání jsme měli domluvený již dlouho dopředu a tak jsme nemohli předpokládat, že zima právě v tomto týdnu ukáže svou pravou tvář. Od neděle do úterý byl z důvodu mohutného sněžení a větru zcela odříznut přístup na Klínovec i pro osobní auta a to ze všech směrů. Přesto jsme vsadili na příznivou předpověď počasí. Ve středu v Kässbohreru naložili na kamión nový stroj a vydali se na Klínovec. A s velkou dávkou štěstí kamión opravdu vyjel jedinou pro kamióny sjízdnou cestou až na Klínovec. Místy byly kolem silnice až třímetrové bariéry sněhu.

Ve čtvrtek byl Skiareál na Klínovci po několika dnech spuštěn opět do plného provozu a tak se centrální parkoviště, kde jsme novou šestistovku kompletovali, postupně zaplnilo auty a autobusy.

Po zaškolení obsluhy nového stroje pana Jaroslava Černého a vedoucího provozu Skiareálu pana Petra Müllera jsme po vyprázdnění parkoviště přejeli s rolbou na sjezdovku, kde se nová polarová šestistovka  zapojila do večerní úpravy sjezdovek.