Povodí Ohře

Dne 20.7.2016 jsme předali státnímu podniku Povodí Ohře v Chomutově nový stroj Reform Metrac H7 RX s kladivovým mulčovačem Humus. Tento stroj zde nahradí svého předchůdce Metrac H6 S, který zde sloužil k plné spokojenosti více jak 10 let.

Za investiční oddělení Povodí Ohře přebíral nový stroj pan Martin Chmelík spolu s panem Janem Dolejšem, vedoucím provozu. Oba dva ocenili převážně jeho životnost, variabilitu a obratnost v náročným podmínkách, které bude muset nový stroj v okolí povodí zdolávat.

Po složení stroje a zaškolení si vyzkoušel nový Metrac pan Aleš Kroupa, který ho bude mít na starost. Ze stroje byl nadšený tak, že by nejraději okamžitě vyrazil na hráz přehrady Nechranice, aby ho důkladně otestoval. „Toto úžasné vodní dílo se vyznačuje nejdelší sypanou hrází ve střední Evropě dlouhou 3 280 m a samostatná vodní plocha má rozlohu cca 1 300 ha. V současné době se zde rozvíjí cestovní ruch a nádrž je využívána především k odpočinku a rekreaci. Proto musí být okolí přehrady a hráze vždy perfektně upraveno,“ řekl nám Aleš Kroupa.