Reform Metrac H60

Popis

Metrac H60 zastupuje nižší výkonovou třídu. S výkonem motoru 61 PS ovšem zvládne pracovat i v obtížném a strmém terénu s širokou škálou přídavných adaptérů. Výhodou je nízká vlastní hmotnost 2 000 kg.

Informace

 

METRAC H60 představuje klasickou ověřenou koncepci METRAC. Podvozek je tvořen centrální podélnou nosnou rourou s příčným a svislým nosníkem pro uchycení motoru a kabiny, s přední kyvnou nápravou, hydrostatickým  pohonem pojezdu, mechanickou dvoustupňovou převodovkou a pevnou zadní nápravou. Zadní náprava je vybavena stálým převodem, přední je připojitelná. Obě nápravy jsou vybaveny uzávěrkami diferenciálu s kontrolkami. Nápravy jsou vybaveny koncovými planetovými převody.


Kabina je uložena na čtyřech pružných silentblocích, což výrazně snižuje vnitřní hlučnost a vibrace. Kompletní kabinu je tak možno v krátké době sejmout z podvozku. K pohodlí obsluhy, dalšímu snížení hluku a vibrací přispívá i vnitřní bohaté čalounění kabiny, které se svojí úrovní téměř vyrovná osobním vozům. Výhodné je i uložení chladiče motoru vzadu. Výsledkem tohoto řešení je podstatně menší znečišťování mřížky chladiče, zvláště při mulčování suchého travního prostoru v horkých letních dnech. Nový typ mřížky chladiče a nový dvoudílný kryt motoru snižují možnost zanesení chladiče posečeným materiálem a pylovým prachem a výrazně tak přispívají k lepší účinnosti chladící soustavy. Je možné volit ze čtyř variant řízení - řízení přední nápravy (při provozu na silnici), řízení zadní nápravy, řízení obou náprav současně a řízení obou náprav v jednom směru (tzv. „psí krok“).

Specialitou je stejné vybočení kol do 350 na přední i zadní nápravě, což zvyšuje šetrnost k půdě  při otáčení v těžkých svazích (jedna náprava jede přesně ve stopě druhé nápravy, nedochází tak ke stržení drnu). Veškeré obslužné prvky jsou ergonomicky uspořádány do funkčních skupin a jsou v dosahu řidiče. Přístrojová deska je jasně strukturována, rozsáhlé vybavení kontrolními svítilnami informuje v každém okamžiku řidiče o daném provozním stavu.

Výhodou je ovládání několika základních funkcí jedinou multifunkční pákou – tzv. „kniplem“.

 

Parametry

Typ motoru Perkins 404J-E22T
Zdvihový objem 2 216 ccm
Počet válců 4
Maximální výkon 61 PS
Pohon hydrostatický
Celková šířka 2 000 mm
Celková výška 2 060 mm
Celková délka 3 520 mm
Vlastní hmotnost 2 000 kg
Přípustná celková hmotnost 3 800 kg
Základní pneumatiky 31x15,50-15
Zvedací síla přední tříbodový závěs 1 500 kg
Zvedací síla zadní tříbodový závěs 1 500 kg

Fotogalerie

Ke stáhnutí